Depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na umiejętnym usuwaniu mechanicznym włosków (wyrywaniu) przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką. Zanim włos odrośnie, możesz cieszyć się gładką skórą od 2 do nawet 5 tygodni.

Jak to działa?

Rozgrzany, płynny wosk nakładany zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z cebulką. Takie usunięcie owłosienia powoduje, że odrastanie trwa długo, a włosy depilowane regularnie stają się rzadsze i cieńsze.

Jak się przygotować?

Przed każdego rodzaju depilacją nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych – ani na plaży, ani w solarium. Sugestię tę można przeformułować w bardziej ogólną zasadę nie podrażniania miejsc, które w ciągu najbliższych 24 godzin mają zostać poddane zabiegowi usuwania owłosienia. Dlatego wszelkie eksperymenty z nowymi kosmetykami warto pozostawić na okres (co najmniej dobę) po depilacji.
Długość pozostawionych włosów również ma znaczenie, szczególnie w przypadku depilacji wykonywanej pastą cukrową czy woskiem. Najlepszy efekt uzyskuje się przy długości włosa ok. 4mm. Zabieg można wykonać już na dwumilimetrowych włoskach, licząc się z tym, iż efekt utrzyma się nieco krócej, gdyż będą rosnąć włosy, które w momencie depilacji tkwiły jeszcze pod skórą i nie zostały usunięte.