PEELINGI CHEMICZNE

Stanowią skuteczny sposób na zminimalizowanie defektów kosmetycznych takich jak trądzik, blizny czy walkę ze starzeniem się skóry. Są to zabiegi polegające na złuszczaniu naskórka, dzięki czemu pobudzają odnowę komórkową, rozjaśniają, nawilżają i wygładzają skórę. Do każdego rodzaju skóry, w zależności od problemu zostaje dobrany odpowiedni peeling i ilość zabiegów. Zabieg można wykonać również jednorazowo w celu odświeżenia skóry.

W naszym salonie oferujemy Państwu peelingi firmy Arkana, najwyższej jakości zabiegi. Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii oraz wieloletnich badań, stworzono szeroką gamę peelingów chemicznych dostosowanych do potrzeb każdego typu skóry.

1. Mandelic Peel 40%

Dermatologiczny peeling chemiczny złuszczający powierzchowne warstwy naskórka. Poprawia stan cery poszarzałej, o nierównej pigmentacji, z objawami fotostarzenia, a także tłustej i skłonnej do powstawania zmian trądzikowych. Doskonale sprawdza się również jako kuracja złuszczająca dla cery wrażliwej i naczyniowej. Peeling jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki.

WSKAZANIA:

fotostarzenie
nierówna pigmentacja
skóra wrażliwa
szara, zmęczona cera
drobne linie i zmarszczki
skóra tłusta, łojotokowa (problematyczna)
skóra naczynkowa

2. Pyruvic Peel 50%

Kwas pirogronowy działa sebostatycznie, czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową. Nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii, szczególnie tych odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe. Kwas pirogronowy działa również antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry, dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i dokładnie usuwa zanieczyszczenia, dzięki niemu warstwa rogowa jest cieńsza, a nasza skóra ulega odnowie, staje się naturalnie gładka i promienna. Koloryt skóry wyrównuje się, a plamy i przebarwienia są mniej widoczne.

WSKAZANIA:

łojotokowe zapalenie skóry
trądzik
nadmierne rogowacenie
przebarwienia
bliznowce
fotostarzenie i zmarszczki

3. Azac Peel 16%

Kwas azelainowy działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, złuszczająco i wybielająco. Pomaga pozbyć się trądziku, w tym trądziku różowatego, łagodzi atopowe zapalenie skóry i usuwa przebarwienia. Mimo skuteczności kwas azelainowy jest delikatny dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

WSKAZANIA:

trądzik pospolity
trądzik różowaty
działanie przeciwzaskórnikowe
przebarwienia
zmiany barwnikowe, piegi
regulacja wydzielania sebum
atopowe zapalenie skóry

4. Salicylic Peel 30%

Zabieg peelingiem salicylowym zalecany jest w przypadku osób ze skórą tłustą, zanieczyszczoną, zaskórnikową i trądzikową. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Działa przeciwłojotokowo, rozjaśnia skórę na twarzy i przyspiesza procesy gojenia podrażnień. Oczyszcza zatkane pory skórne, likwiduje zaskórniki i zmarszczki. Zwiększa napięcie skóry. Nawilża, wygładza i zmiękcza skórę. Peeling salicylowy stosowany jest w terapii zapalenia mieszków włosowych, zwalczaniu objawów fotostarzenia skóry. Rozjaśnia przebarwienia i plamy, leczy trądzik oraz reguluje natłuszczenie skóry. Peeling salicylowy złuszcza zrogowaciały naskórek i pielęgnuje skórę.

WSKAZANIA:

przeciwzapalnie
grzybobójczo
baktriobójczo
reguluje poziom sebum
skóra tłusta i zanieczyszczona
skóra trądzikowa

5. Lactobionic Peel 22%

Kwas laktobionowy charakteryzuje się silnymi właściwościami anty-oksydacyjnymi, zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji i zwiotczeniu skóry. Poprzez pobudzenie syntezy kolagenu wzmacnia mechanizmy naprawcze, stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV. Ma unikalną właściwość wiązania wody i tworzenia na powierzchni skóry żelowego „filmu”, który powoduje, że skóra staje się gładka i miękka, co wzmacnia ochronną barierę naskórkową. Kwas laktobionowy pozbawiony jest właściwości drażniących, może więc być stosowany do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej oraz zmienionej chorobowo. Stosowany miejscowo wzmacnia czynność bariery naskórkowej, wspomaga proces odnowy komórkowej, nawilża naskórek oraz powoduje złuszczanie powierzchownych warstw komórek warstwy rogowej.

WSKAZANIA:

skóra sucha i odwodniona
cera dojrzała ze zmarszczkami
skóra wrażliwa płytko unaczyniona
cera z trądzikiem różowatym
łojotokowe zapalenie skóry

6. Kwas trójchlorooctowy (TCA)

Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu. Peeling może pomóc, jeżeli chcemy zlikwidować plamy i przebarwienia, również te spowodowane promieniami słonecznymi. Dzięki TCA skóra stanie się bardziej napięta i jędrna.

WSKAZANIA:

przebarwienia
plamy starcze
posłoneczne uszkodzenia skóry
zmarszczki powierzchniowe
blizny
zrogowaciałą skórę
trądzik grudkowo-krostkowy
zwiotczałą skórę