Depilacja pastą cukrową

Dla kogo zabieg depilacji pastą cukrową?

Dla wszystkich, którzy lubią cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia i podrażnień. Szczególnie polecamy depilacje pastą cukrową osobą o skłonnościach alergicznych i wrażliwej skórze. Zabieg jest mniej bolesny (w porównaniu do tradycyjnego wosku)  oraz bezpieczniejszy dla skóry. Wynika to z tego, że w trakcie depilacji nie występuje ryzyko poparzeń lub urazów skórnych. Pasta w trakcie zabiegu ma temperaturę zbliżoną do temperatury ludzkiego ciała!

Jak to możliwe? 

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co zmniejsza ból oraz wyklucza poparzenie czy podrażnienie skóry. Depilację pastą cukrową można przeprowadzić, nawet wtedy gdy włoski są bardzo krótkie. Pozwala to usuwać je na bieżąco, bez czekania, aż odrosną. Resztki pasty zmywa się ciepłą wodą, bez pocierania skóry. Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia. Stosując taką formę depilacji można szybko zauważyć jak słabe i jasne odrastają włosy. Regularna depilacja może całkowicie pozbawić owłosienia w niektórych rejonach ciała.

Pracujemy na produktach renomowanej firmy Alexandria Professional oraz ROYX, ponieważ pasty te są w 100% naturalne. Każde opakowanie pasty cukrowej zawiera pierwszorzędny, wysokiej jakości produkt, bez dodatku chemikaliów oraz innych sztucznych wypełniaczy. Pasta nie zawiera olejków eterycznych, ponieważ nie są one potrzebne w procesie depilacji.

Zalety depilacji cukrowej: 

  • Pasta cukrowa nie „przykleja się” do żywych komórek. Stosując techniki Alexandria, pasta cukrowa delikatnie usuwa martwe komórki co w rezultacie powoduje dużo delikatniejsze zabiegi nawet na tak wrażliwych częściach ciała jak okolice brwi czy linii bikini.
  • Depilacja cukrowa jest ekonomiczna. Większość klientów już po pierwszym, drugim zabiegu zauważa natychmiastową zmianę w strukturze i intensywności owłosienia oraz znaczną poprawę w wyglądzie skóry. Nie ma zatem potrzeby wydawania olbrzymich pieniędzy na inne, alternatywne sposoby depilacji.
  • Pasty cukrowe są w 100% higieniczne. Nigdy nie używamy ponownie tej samej pasty. Pasta cukrowa jest zawsze utylizowana po każdym zabiegu.

Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?

Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej, podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Zapuść włosy min. 10 dni przed zabiegiem.